Baran


ZAPRZYJAZNIONE STRONY
Ezoter.pl
Serwis astrologiczny Prognoza dla Ciebie Znak miesiaca Prognoza na rok 2007 Horoskop milosny
Elementy horoskopu Uslugi Archiwum Linki O Autorze Kontakt
 
Serwis Astrologiczny
Prognoza na listopad 2014

O Plutonie, co włada podziemnymi skarbami

Pytanie dla fanów twórczości J.R.R. Tolkiena: co spowodowało katastrofę krasnoludów, ich wspaniałego królestwa Erebor i Morii? Jak pisze Tolkien, była nią rządza bogactwa, chciwość, szaleństwo, które ogarnęło krasnoludów, którzy – jak w amoku – kopali coraz głębiej w poszukiwaniu bogactw, złota, drogocennego kruszcu mithrilu. W ten sposób obudzili najciemniejsze bestie z pradawnych czasów, m.in. Balroga. To ta żądza i namiętność stała się przyczyną katastrofy, jaką było przybycie do Ereboru smoka Smauga, który zagrabił skarby i złoto krasnoludów.

W wielu mitologiach pod ziemią znajduje się kraina zmarłych: tartar, szeol, hades, piekło i czyściec, sumeryjski kur, ale też tajemniczy, niezwykły świat, jakim jest Agharta, siedziba Włady Świata – jedno z ulubionych w spiskowych teoriach mitycznych miejsc. Światem podziemi rządził Hades, czyli rzymski Pluton. Kojarzone z nim były też inne chtoniczne bóstwa, jak Tanatos (gr. Śmierć), Charon, nordycka Hel, hinduistyczny Jama, będący psychopomposem Hermes, Anubis i Neftyda.

PROGNOZA WIDEO NA LISTOPAD

 

http://youtu.be/i64aozHC5Bs

Czytaj całość...
Prognoza dla Polski i świata na rok 2014

Rok 2014

…A oto z Nilu wyszło siedem krów pięknych i tłustych i pasło się na pastwisku. Potem wyszło za nimi z Nilu siedem innych krów, szpetnych i chudych i stanęło obok tamtych krów nad brzegiem Nilu. I pożarły owe krowy szpetne i chude siedem krów pięknych i tłustych…
…Oto siedem kłosów pełnych i pięknych wyrastało z jednej łodygi. A potem wyrastało za nimi siedem kłosów pustych i wysuszonych przez wiatr wschodni. A te puste kłosy pożarły siedem kłosów grubych i pełnych.

Genesis, 41, 2-7. Biblia Tysiąclecia

2014

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 3 z 5